My Account
    Menu
    Your Cart

    Search

    Search Criteria

    Products meeting the search criteria

    Apple - McIntosh - Organic - Bushel - Quebec..
    $77.50
    Bushel of Ontario grown Paula Red Organic Apples These are a preorder item which requires 1-2 weeks to arrive Price is subject to change weekly ..
    $79.99
    Homemade canned apple sauce made from local apples, is an excellent choice to rely on when you are out of fresh fruit! These jars have been heat sealed, and therefore they keep for up to a year or more. Did you know you can use apple sauce in baking? To substitute applesauce for oil, use a 1:1 ratio..
    $119.40
    Homemade canned apple sauce made from local apples, is an excellent choice to rely on when you are out of fresh fruit! These jars have been heat sealed, and therefore they keep for up to a year or more. Did you know you can use apple sauce in baking? To substitute applesauce for oil, use a 1:1 ratio..
    $90.00
    Apples - Gala - per lb
    Bestseller -50 %
    Gala Apples Sold by Each. Priced per lb Final price will be adjusted on the final invoice based upon final weight..
    $1.99 $0.99
    Apples - Granny Smith - per lb
    Bestseller
    Granny Smith Apples. Sold by each. Priced per lb Final price will be adjusted on the final invoice based upon final weight of the number of apples you requested..
    $1.99
    Apples - Macintosh - per lb
    Bestseller
    Macintosh Apples Sold by Each Priced per lb Order as many apples as you want Final price will be adjusted on the final invoice based upon final weight..
    $1.29
    Apples - Red Delicious - per lb
    Bestseller
    Red Delicious Apples Sold by Each Priced per lb Order the Number of Apples you would like Final price will be adjusted on the final invoice based upon final weight..
    $1.99
    Bananas - Each
    Bestseller
    Bananas Sold by Each Order no of Bananas needed $1.19 per lb Final price will be adjusted on the final invoice based upon final weight..
    $1.19
    Our Mixed Peel is done up in approx. 2 x 1/2 lb. containers...
    $10.02
    Approx. 1 lb. containers and 1/2 lb. containers. Our glazed cherries are great for decorating or for recipes! ..
    $12.27
    Grapefruit - Each
    Bestseller
    Grapefruit Sold by each Order number of Grapefruit .99 each ..
    $0.99
    Grapes - Red- Lb
    Bestseller
    Red Grapes Sold by Lb Final price will be adjusted on the final invoice based upon final weight..
    $4.99
    Local Homemade Canned Pears
    Bestseller
    1 litre. Homemade canned pears are excellent to rely on when you are out of fresh fruit! These jars have been heat sealed, and therefore they keep for up to a year or more. Or use pears in a recipe that calls for fruit. Drain, drink the juice, and use the fruit in your recipe! Cheese and fruit ..
    $13.45
    Showing 1 to 16 of 22 (2 Pages)